آشنایی با ساختار سوهان و انواع آن از نظر شکل ظاهری

آشنایی با ساختار سوهان و انواع آن از نظر شکل ظاهری، همواره ابزارآلات دستی مختلفی در صنایع گوناگون مورد استفاده صنعتگران بوده اند که هر یک از این ابزار ها برای موارد خاصی به کار می روند. یکی از مهمترین ابزارآلات سوهان است. سوهان در حقیقت یکی از ابزارهای دستی می‌باشد که در کارگاه‌ های درودگری و فلزکاری و همچنین نجاری ها برای تمیزکاری و صیقل دادن، به ‌کار برده می‌شود.

ساختار سوهان

این محصول، دارای یک دسته است که می‌توان یک دستگیره چوبی یا پلاستیکی را به آن وصل کرد و یک بدنه دارد که آج ‌های سوهان‌ روی آن قرار دارند. این ابزار که اصولا مناسب برای کار با چوب و فلز می باشد، از جنس فولاد و  با مقاطعی به شکل‌های مستطیل، مثلث و دایره ساخته می‌شود. در برخی از سوهان ها، یک رو یا هر دو روی سوهان،‌ آج‌ دار می باشد و حتی ممکن است نوع آج‌ های هر روی سوهان‌ با روی دیگر آن متفاوت باشد. در بیشتر مواقع، سوهان ‌های ریزتر برای کار ‌های ظریف‌ تر ساخته می‌شوند،‌ طبیعتا از همین رو آج‌ های ریز‌تری هم دارند. البته گفتنی است که به غیر از سوهان‌ های معمول فلزی، سوهان‌های با نوک الماسه و سیلیسیم کاربید برای تراشیدن مواد سخت‌ تری مثل سرامیک ساخته شده اند.

انواع سوهان از نظر شکل ظاهری

مدل تخت:

پرکاربرد ترین سوهان در صنعت، نوع تخت آن می باشد که در بسیاری از موارد استفاده می شود. این مدل در سطوح بالایی و پایینی خود آج دار است اما در قسمت لبه ‌ها، صاف و بدون آج می‌باشد.

 مدل نیم دایره:

سوهان نیم دایره، دو سطح دارد که یک سمت آن صاف و سمت دیگرش به شکل نیم دایره ای آج دار می باشد. سطح صاف آن مانند مدل تخت می‌باشد و سطح نیم دایره‌ای، برای اجسام منحنی به کار می‌رود. این محصول معمولاً به این شکل است که از دسته به سمت نوک، به طرح مخروطی می‌ باشد تا از آن برای شکل دهی به سطوح هم استفاده کرد.

مدل گرد:

این محصول، به شکل یک استوانه است و مناسب کار در سطوح مدور، داخل برش ها و حفره های دایره ای شکل ( مثلا سوراخ های ایجاد شده بعد از دریل کاری) می باشد.

مدل چاقویی:

دقیقا مثل مدل تخت می باشد با این تفاوت که نازک تر بوده و بیشتر در مواردی که نیاز به ظریف کاری می باشد کاربرد دارد.

مدل مویی:

این مدل نسبت به دیگر انواع سوهان بسیار کوچکتر و نازک تر بوده و در کار های خیلی ظریف تر به کار می رود.

مدل دنده:

در طراحی آج این نوع، منطبق شدن بر دنده‌های پیچ، هدف اصلی به حساب آمده است و از آن برای تمیز کردن، از بین بردن زنگ و حذف زائده ‌های ایجادشده بر روی دندانه‌ های پیچ استفاده می‌شود.

مدل سرخم:

در این سوهان برخلاف بقیه مدل ‌ها، دسته در راستای بدنه تعبیه نشده و به همین علت می توان به آسانی به فضا های باریک و بلند دسترسی پیدا کرد.

مدل سه گوش و چهار گوش:

اصولا از مدل سه گوش  برای تیز کردن دندانه های تیغه اره و همچنین فرم دادن شیارهای کنگره‌ای و مثلث شکل استفاده می شود و از سوهان چهار گوش برای سوهان‌ کاری و براده‌ برداری سوراخ ‌های چهار گوش یا شیار هایی که به صورت زاویه قائمه در آمده‌اند استفاده می شود.

سوهان ژاپنی

تیغه این مدل، به شکل خمیده است و برای سوهانکاری در داخل سطوح منحنی مثل داخل کاسه گیتار استفاده می‌شود.