آشنایی با انواع دستگاه لاستیک درآر (لاستیک تعویض کن)

آشنایی با انواع دستگاه لاستیک درآر (لاستیک تعویض کن)، امروزه این دستگاه با نام های مختلفی از جمله دستگاه لاستیک عوض کن، لاستیک دربیار، دستگاه لاستیک جازن، لاستیک درآر تیوبلس، دستگاه لق کن لاستیک، تایر درآر، دستگاه دربیار جا بنداز لاستیک، دستگاه تیوبلس، لاستیک درآر ۳ پدال، لاستیک درآر ۴ پدال، لاستیک درآر ۵ پدال، لاستیک درآر شوک دار، لاستیک درآر کمرشکن، چرخ درآر و … شناخته می شود. با ما همراه باشید تا با انواع این دستگاه آشنا شوید.

انواع لاستیک درآر برای خودرو های سواری

لاستیک درار ۳پدال

لاستیک درآر ۳ پدال، از کاربردی ترین انواع لاستیک درآر می باشد که با ۳ پدال مجزا کار می کند به این شکل که پدال بادی اول برای لق کردن لاستیک از رینگ و پدال دوم برای ساعت گرد یا پاد ساعت گرد چرخیدن سینی دوار دستگاه لاستیک درآر و پدال سوم برای باز و بسته کردن فک ها استفاده می شوند.

لاستیک درار ۴پدال

این دستگاه، درست همچون دستگاه ۳ پدال، دارای همان مکانیزم ۳ پداله است با این تفاوت که یک پدال هم برای شوک بادی در آن تعبیه شده است و این دستگاه را مجهز به مخزن باد کرده است یعنی با با فشار دادن پدال، ۴ شوک باد ایجاد شده و همین امر، مانع از وجود باد، میان لاستیک و رینگ در زمان باد زدن لاستیک ها می گردد.

لاستیک درآر هلپ دار

این دستگاه با نمونه قبلی از نظر فنی هیچ تفاوتی نداشته و تنها برای محافظت از لاستیک و رینگ در مقابل خوردگی و همچنین عدم استفاده از تایلیور های دستی، یک اهرم کمکی بادی کنار ستون اصلی دستگاه تعبیه شده که موجب عملکرد سریعتر دستگاه می شود.

لاستیک درآر کمرشکن

باید گفت که این دستگاه هم درست همانند دستگاه های ۳ پدال و ۴ پدال است با این تفاوت که نوع کمر شکن، بیشتر برای ایجاد فاصله و تنظیم دلخواه ستون اصلی ساخته شده است و قالبا برای رینگ های نا متعارف و پهن کار آمد می باشد.

انواع لاستیک درآر ماشین های سنگین

لاستیک درار ماشین های سنگین در مدل های ۱۴ تا ۲۶ اینچ برای ماشین های سنگینی مثل کامیون، اتوبوس، تریلی، خاور، برخی از مدل های تراکتور و … کاربرد داشته و معمولا با برق تک فاز و یا ۳ فاز کار می کند همچنین به دلیل مقرون به صرفه بودن و هزینه نگهداری کمتر، همواره جزو پرفروش ترین محصولات به حساب آمده است.

لاستیک درر ماشین سنگین در ابعاد ۱۴الی ۲۸ اینچ و ۱۴ الی ۳۰ اینچ، نوع دیگری از این دستگاه ها است که در بین تجهیزات تعمیرگاهی ماشین سنگین وجود داشته و تنها با برق تک فاز کار می کند.

نوع بعدی که مخصوص ماشین های فوق سنگین می باشد، با برق ۳ فاز کار می کند و به غیر از لاستیک درار ماشین سنگین با نام  لاستیک درار ماشین فوق سنگین هم شناخته می شود و معمولا برای رینگ های ۱۴ الی ۵۴ تا ۶۰ اینچ تعبیه شده است.