آشنایی با کابل های برق سه پین و نکاتی که به هنگام خرید آنها باید به آن توجه کنیم
آشنایی با کابل های برق سه پین و نکاتی که به هنگام خرید آنها باید به آن توجه کنیم

آشنایی با کابل های برق سه پین و نکاتی که به هنگام خرید آنها باید به آن توجه کنیم، کابل های برق دارای دو سر می باشند که همیشه از یک سر آن برای پریز برق و از طرف دیگر آن هم برای اتصال به سیستم تغذیه استفاده می نمایند. اما در برخی از سیستم ها که لازم است به صورت مداوم به برق اتصال داشته باشند، سیم کشی داخلی کاملی وجود داشته و این احتمال وجود دارد که کابل متصل به برق به آسانی از دستگاه جدا نگردد.

در بعضی موارد دیگر یک سر پین دار به دستگاه متصل می گردد که ممکن است دو پین یا سه پین باشد. ( بستگی به نوع سیستم دارد). همانگونه که از نام کابل برق سه پین مشخص است، این کابل در محل اتصال به دستگاه سه پین دارد که وظیفه آن ها انتقال الکتریسیته از پریز برق به دستگاه می باشد. ساختار این پین ها معمولا از PVC یا پلاستیک عایق فشرده می باشد.

در واقع به منظور وصل کردن لوازم خانگی و برقی به برق لازم است که از کابل های ویژه ای استفاده نمود زیرا این کابل ها باید از امنیت کافی برخوردار باشند. از آنجایی که مصرف دستگاه های الکتریکی با یکدیگر یکسان نیست، ضخامت کابل ها هم با یکدیگر متفاوت است و از همین رو انواع مختلفی از کابل ها در بازار به عرضه فروش گذاشته می شوند که هر یک از آن ها بر روی دستگاه مخصوصی سوار می شود. در واقع در میان ابزار دقیق برق کابل برق سه پین یکی از کابل هایی است که برای برخی از سیستم ها به کار می رود.

در هنگام خرید توجه کنید:

کابل ۳ پین دارای ۳ شاخه رسانا است که توسط عایق از همدیگر جدا شده‌اند و کار هدایت الکتریسیته را با سهمی تقریباً مساوی انجام می‌دهند. به همین علت است که نسبت به کابل ۲ پین، کارایی بهتری دارند و احتمال آسیب به کابل و سیستم به مراتب کاهش می ‌یابد.

کابل های برق در انواع گوناگونی طراحی و ساخته می شوند که کابل های سه پین به منظور استفاده در سیستم‌هایی با مصرف برق متوسط و بالا به کار برده می شوند. از آنجایی که هر سیستم به شیار الکتریکی خاصی نیاز دارد، بهتر است هنگام خرید کابل برای آن، در این اطلاعات کسب کنید. 

پس از اینکه با کابل های برق سه پین آشنا شدید و نکاتی را در مورد خرید آنها آموختید، وقت آن رسیده که شما را با مطالب و نکاتی در مورد این کابل ها آشنا کنیم. برای این منظور می توانید به مقاله نکات و مطالبی که در مورد کابل های برق سه پین باید بدانید، مراجعه کنید.