آشنایی با انواع مدل های میز غذا خوری دو نفره، شاید در نگاه اول خرید چنین میز کوچکی بی فایده بنظر بیاید. حتی برخی از افراد نداشتن میز را به خرید میز های کوچک ترجیح دهند. با این حال یک میز دونفره می تواند کاربردهای بسیاری به ویژه برای آپارتمان های کوچک و زوج های جوان داشته باشد. معمولاً کاربرد اصلی میز های دو نفره به عنوان میز صبحانه خوری است. همچنین می توان آن را در تراس قرار داد و یا به عنوان میز مطالعه در اتاق نشیمن نیز استفاده کرد.

انواع مدل های میز غذا خوری دو نفره

  1. میز غذاخوری گرد
  2. میز غذاخوری مستطیل
  3. میز غذاخوری تاشو
  4. میز غذاخوری پازلی

میز غذا خوری دو نفره گرد

صفحه این مدل از میزهای غذاخوری گرد است. معمولا پایه های آنها بصورت ضربدری ساخته می شود که باعث می شود تا به راحتی بتوانید برای غذا خوردن به صفحه میز نزدیک‌تر شوید. همچنین صفحه گرد به شما این امکان را می دهد که صندلی را برای قرارگیری در هر نقطه از میز جابجا کنید. غذاخوری دونفره گرد برای قرار گرفتن در آشپزخانه بدون آن که فضای زیادی را اشغال کنند و حرکت آزادانه را محدود نمایند بسیار مناسب است. از میز و صندلی پلاستیکی نیز می توان به عنوان میز غذاخوری دو نفره گرد استفاده کرد.

میز غذاخوری مستطیل

میزهای غذا خوری دو نفره با صفحه مستطیل شکل فضایی کافی برای قرار گرفتن دو نفر در پشت میز را فراهم می آورد. البته توجه داشته باشید، عرض این میزها قابل استفاده برای قرار دادن صندلی‌ اضافه نیست. مگر آن که لبه های تاشو در صفحه میز طراحی شده باشد.

مزیت این میز ها در آن است که امکان قرارگیری در زوایا و کنج دیوار ها را امکانپذیر می سازند. پس می توانید به راحتی آنها را در گوشه های منزل خود چیدمان نمایید بدون آنکه مزاحمتی برای حرکت آزادانه ایجاد کند.

میز غذا خوری دو نفره تاشو

بهترین دلیل طراحی میزهای غذاخوری تاشو معضل کمبود جا در آپارتمان های با متراژ پایین است. تمامی قسمت های یک میز غذاخوری در این مدل می تواند به صورت تاشو طراحی شده باشد. برای مثال پایه ها می توانند قابل جدا شدن باشند. صفحه میز می تواند در لبه های خود لبه های اضافه و تاشو برای گسترش ابعاد خود داشته باشد.

صندلی ها نیز می‌تواند به صورت تاشو باشند و در زمان هایی که نیاز به میز و صندلی نیست آنها را در زیر میز قرار دهید. حتی برخی از مدل میز ها که دارای طراحی های خلاقانه ای هستند در پایه خود مجهز به کشو و یا قفسه برای قرار دادن اشیا اضافه می باشند.

میز غذا خوری دو نفره پازلی

این مدل از میزهای غذاخوری در واقع به صورت یک پازل طراحی شده اند. بدین صورت که فضای زیر میز دارای طراحی خاص برای جفت و جور شدن صندلی ها است. این مدل طراحی باعث می‌شود تا کمترین حجم از فضا اشغال شود. معمولا صفحه این میز های بصورت گرد است.